אודות מנורת הלד

מהן מנורות גידול LED ומי המציא אותן?
מנורות לד - Light Emmiting Diods קיימות כבר זמן רב והן פתרון מבוסס כמקור אור ליישומים הדורשים צריכת חשמל נמוכה ושטף קרינה עוצמתי. שלא כמו מנורות רגילות, צבע האור - הספקטרום יכול להיות מותאם לצרכים עבורם המנורה נבנית. רבים משוכנעים שהמציאו את מנורות הגידול מבוססות לד, אך האמת שהראשונים שהשתמשו בלד לגידול צמחים היו NASA שבדקו אפשרות גידול צמחים בחלל תחת שימוש מינימלי בחשמל. עד לאחרונה הטכנולוגיה לא היתה מפותחת דיו על מנת לייצר תפרחות מאסיביות וייבול רב. המבנה בו משתמשת Budmaster אינו חדש ומנורות רבות נבנו כך, כולל מערכות תאורה של הצבא ושל תעשיית הבידור במשך כמה עשורים. אז לסיכום אף אחד לא המציא את מנורת הלד שאנו מכירים כיום אלא שהיא התפתחה בשלבים עבור צרכי התעשייה השונים. 

מדוע מנורות LED עדיפות לגידול צמחים?
מנורות LED עדיפות לגידול צמחים בכל שלבי הגדילה שלהם מסיבות מרובות, אך נתחיל עם הבעיות המרכזיות הקיימות עם המנורות הרגילות שבשימוש נרחב כיום. 
בעבודה עם מנורות לחץ גבוה, רוב האור הנפלט מהן אינו נקלט ע״י הצמח (אנו יודעים באיזה ״חלק״ של האור הצמח משתמש, וזהו חלק קטן יחסית מכל האור שמייצרת מנורת לחץ). אם מנורת לחץ עובדת על 600 וואט, האור שהצמח קולט שייך רק ל- 60-90 וואט. עם לד, אנו יכולים לבחור את הספקטרום ואת רוחבו עבור כל דיודה ובכך להבטיח שכל מרכזי הפוטוסינטזה והכלורופילים מקבלים את האור בצורה אפקטיבית וחסכונית. וכמובן, כיוון שנורות הלד פולטות הרבה פחות חום, קל יותר לשלוט באקלים של חדר הגידול ולהגיעלתוצאות מושלמות פעם אחר פעם.

מוצרים רלוונטיים בחנות:

BudMaster G.O.D
BudMaster COB 
BudMaster BM